Jesteś tutaj: Start / KODUJ_PRO

KODUJ_PRO

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Koduj_Pro. Bezpłatny dostęp do kursów online dla Czytelników naszej Biblioteki

Tu znajdziesz szczegóły w formacie PDF

 

Biblioteka Miejska im. M. Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie dołączyła do programu Koduj PRO, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundację Ligę Niezwykłych Umysłów

Zatem jeśli chcesz uczyć się programowania - od teraz masz możliwość wypożyczenia w naszej Bibliotece bezpłatnego dostępu do kursów online: Python level 1 oraz SQL level 1 .

 

Aby zostać uczestnikiem bezpłatnych kursów:

 

  1. musisz być Czytelnikiem naszej Biblioteki, jeśli nim nie jesteś - zapisz się, zapraszamy!

  2. załóż swoje konto na platformie Ligi Niezwykłych Umysłów, LNU ( osobom niepełnoletnim konto zakłada rodzic, który bierze odpowiedzialność za wszelkie działania swojego dziecka w sieci w ramach wypożyczonej licencji)

  3. po założeniu konta, w celu wypożyczenia licencji prześlij na adres niedzielska@puszczykowo.pl swój numer identyfikacyjny (LNU ID), który znajdziesz w ustawianiach profilu swojego konta

  4. jeżeli licencja na wybrany przez Ciebie kurs nie jest aktualnie wypożyczona, bibliotekarz przydzieli Ci dostęp pozwalający na bezpłatne korzystnie z wybranego kursu na czas 21 dni.

  5. Jeśli ten czas okaże się niewystarczający, po upływie terminu wypożyczenia licencji, można ponownie zgłosić się o jej przydzielenie.

 

Dostępne licencje w ramach kursu:

 

Python Level 1 (dotęp na 21 dni):

               

Rozdziałów: 7

Lekcji: 169

Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

 

SQL Level 1 (dotęp na 21 dni):

 

Rozdziałów: 5

Lekcji: 116

Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobierani danych, sortowanie, warunki - operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

 

Zapraszamy!

Biblioteka Miejska im .M. Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie

61 8194649