KLUB WIEDZY HISTORIE DOMOWE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Plakat przedstawia ramki na zdjęcia w stylu retro. W każdej ramce zamiast zdjęcia jest zamieszczona informacja o projekcie. Plakat zawiera logotypy organizatorów.

Poszukiwania domowej historii z biblioteką.

Nasza biblioteka zaprasza dorosłych do nowego przedsięwzięcia – od maja w naszej bibliotece ruszają bezpłatne zajęcia „Historie domowe” podczas których uczestnicy dowiedzą się jak gromadzić rodzinne archiwa i dbać o nie, gdzie szukać informacji o swoich przodkach, jak poruszać się w świcie archiwów online. Kurs obejmować będzie 5 spotkań online w terminach 10,13,17,20,24 maja, w godzinach od 17.00 do 18.00. Pierwsze będzie miało charakter organizacyjny, pozostałe dotyczyć będą  poszukiwania i opracowywania „Historii domowych”. Zapisy prowadzimy pod numerem telefonu 668 856 494 lub drogą mailową  - nawrocki@puszczykowo.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.  Zajęcie odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w godzinach południowych na platformie zoom. W systemie zajęć online uczestnik musi posiadać dostęp do Internetu we własnym zakresie oraz posiadać konto e-mailowe. Podczas planowanych zajęć stacjonarnych biblioteka zapewni uczestnikom dostęp do Internetu oraz  możliwość skorzystania z komputera. Niestety z uwagi na pandemiczne obostrzenia, w tej chwili, takie zajęcia są niemożliwe do przeprowadzenia. W przyszłości, kiedy będzie to możliwe z radością zaprosimy chętnych na zajęcia stacjonarne.
 „Historie domowe” to pierwszy z bezpłatnych kursów, który będzie prowadzony przez naszą bibliotekę, planujemy kolejne zajęcia dla dorosłych obejmujące różnorodną tematykę. Będą one opracowane i prowadzone przez pracownika biblioteki. Wszystko to przygotowywać będziemy w ramach w ramach międzynarodowego projektu „Koła wiedzy w bibliotece” prowadzonego w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jest to część międzynarodowego projektu „Learning Circles in libraries”. Jest on finansowany przez program UE Erasmus + Akcja 2:prartnerstwo strategiczne/Edukacja dorosłych. Projekt realizuje partnerstwo: Fundusz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (Polska – lider), P2PU University (USA), Stadtbibliothek Köln (Niemcy), Fundatia Progress (Rumunia), Biblioteka Lucio Craveiro da Silva (Portugalia) oraz Suomen e Oppimiskeskus ry (Finlandia). „Koło wiedzy w bibliotece” ma być możliwością dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w przyjaznej atmosferze. Tu każdy jest uczniem i nauczycielem, a poszukiwanie wiedzy łączy jego uczestników. Będziemy poszukiwać i sprawdzać dostępne współcześnie, darmowe, rzetelne źródła wiedzy. Wykorzystywać potencjał biblioteki, Internetu oraz nas samych by wspólnie się rozwijać i cieszyć poszukiwaniami „Historii domowych” i nie tylko.
 
Logo Learnin Circles in LibrariesLogo FRSILogo Erasmus plus